Aktualności
Konkurs -Bezpłatny indeks
Do wygrania roczne czesne na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi na dowolnie wybranym przez siebie kierunku.
Do dnia 30 lipca 2024 roku należy napisać pisemne prace na temat:
Bezpieczeństwo wewnętrzne
"Strategia bezpieczeństwa RP w obecnej sytuacji geopolitycznej"
Psychologia
recenzję filmu ,,7 uczuć,, M. Koterskiego
Prawo
"Aspekty moralne wybranego przez siebie paragrafu Kodeksu Karnego"
Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów należy przesłać na adres jwoznicka@wsbw.pl wraz z podaniem oraz formularzem zgłoszeniowym na studia do dnia 30 lipca 2024 roku.
Uczelnia kieruje konkurs w stronę wszystkich osób zainteresowanych studiami w WSBW w Łodzi.
Strona Główna
Informacje
Współpraca
Kontakt
BIP
Wykład z funkcjonariuszemCBA
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczyna autorski projekt spotkań z praktykami z zakresu bezpieczeństwa państwa i jego obywateli.
Zapraszamy do uczestnictwa w pierwszym spotkaniu, które odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2024 r. o godz. 17 w siedzibie uczelni. Gościem specjalnym spotkania będzie funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przedstawiona zostanie tematyka działań antykorupcyjnych oraz przepisów jakie regulują to zagadnienie.
W ramach spotkania można będzie zapoznać się z tematyką przeciwdziałania korupcji i usłyszeć jak w praktyce wygląda praca służb, oczywiście z wyłączeniem aspektu działań na poziomi informacji niejawnych.
Każdy uczestnik spotkania będzie mógł zadać pytania i porozmawiać ze specjalistami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości o charakterze korupcyjnym.
Wykład Ogólnouczelniany
W dniu 26 listopada 2022 r. w godzinach 9.00-16.00 w siedzibie WSBW w Łodzi odbędzie się wykład Pana mgr Dariusza Lorantego - "Negocjacje specjalne w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa"
OBECNOŚĆ STUDENTÓW OBOWIĄZKOWA
mgr Dariusz Loranty- policjant i negocjator , dowódca zespołu negocjatorów polskich , były pracownik Komendy Stołecznej Policji oraz centralnego pododdziału kontrterrorystycznego policji BOA, autor „Siedem dni z życia psa. Prawdziwe zbrodnie , prawdziwe śledztwa” ; Warszawa: The Facto 2015 oraz „Spowiedź psa . Brutalna prawda o polskiej policji” ; Warszawa Fronda 2013
Rektorat WSBW
HARMONOGRAM
Łódzkie StudiaHumanistyczne
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi z przyjemnością informuje, że rozpoczynamy wydawanie czasopisma naukowego pt. „Łódzkie Studia Humanistyczne”. Czasopismo poświęcone będzie szeroko pojętej tematyce związanej z naukami społecznymi i humanistycznymi.
Rolą czasopisma jest aktywna obecność w realizacji wyzwań naukowo-badawczych, szczególnie kwestii dotyczących charakteru dzisiejszego, nieprzewidywalnego środowiska bezpieczeństwa w ujęciu zarówno zewnętrznym jak i wewnętrznym.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oraz osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa wewnętrznego, psychologii czy też prawa pragniemy poddać pod dyskusję dynamicznie rozwijający się nowy porządek społeczny, tworzący jakże złożoną rzeczywistość, perturbacje w świecie polityki, nowe formy edukacji, czy też zmiany na rynku pracy. Obok artykułów specjalistycznych pragniemy również zamieszczać teksty popularnonaukowe, wspomagające proces dydaktyczny.
Czasopismo będzie stanowiło forum prezentacji badań prowadzonych w Uczelni, będzie również miejscem dyskusji o najważniejszych problemach i wyzwaniach współczesnej nauki. W szczególności zamierzamy publikować teksty z zakresu nauk prawnych (kryminologia, kryminalistyka, prawo karne, prawo administracyjne, nauka o państwie i prawie) nauk o bezpieczeństwie, socjologii, psychologii. Czasopismo będzie otwarte zarówno dla pracowników Uczelni jak i autorów zewnętrznych.
W imieniu Redakcji czasopisma mamy przyjemność zaprosić Państwa do współpracy w zakresie szeroko rozumianej problematyki społecznej i humanistycznej.
Rekrutacja
15% Zniżki - informacje w spocie reklamowym
Szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe– w zakresie prawa
Celem szkolenia stażowego jest:
- przygotowanie przedstawicieli różnych zawodów min. prawniczych oraz urzędników państwowych i samorządowych do stosowania prawa Unii Europejskiej oraz udzielania skutecznej pomocy prawnej przy dochodzeniu roszczeń wynikających z tego prawa.
- nabycie umiejętności porównania oraz dostosowania przepisów prawnych w Unii Europejskiej oraz na Ukrainie
Uczestnicy pozyskają wiedzę o roli prawnych regulacji i zmianach ważnych nie tylko w praktycznej ich działalności zawodowej, lecz i tej służącej pozyskaniu wiedzy szerszej, przewidzianej aktualnym stanem prawnym obowiązującym w organach państwa i innych podmiotach realizujących zadania publiczne, z uwzględnieniem wzajemnych powiązań między systemami prawa polskiego, ukraińskiego i UE.
Adresaci
Szkolenie adresowane jest dla prawników, notariuszy, radców podatkowych i prawnych, urzędników samorządowych i państwowych, pracowników dydaktycznych, naukowych oraz dla wszystkich zainteresowanych wiedzą o administracji w aspekcie społecznym i prawnym.
Korzyści:
1.Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający opanowanie treści materiału teoretycznego i praktycznego w ilości 180 godzin
(6 punktów)
2. Każdy będzie miał możliwość zamieszczenia publikacji abstraktów na jeden z proponowanych tematów w elektronicznym czasopiśmie naukowym WSBW w Łodzi - ,,Łódzkie Studia Humanistyczne,,
Program zajęć:
dr Artur Lis – 23.05.22 rok godz. 17.00
1.Globalne zasady prawa w Polsce i UE;
2.Teoretyczne i praktyczne aspekty dostosowania systemu prawnego Ukrainy do prawa UE;
dr Rafał Bazaniak – 25.05.22 rok godz. 17.00
3.System prawny i regulacja prawna organizacji władzy wykonawczej na Ukrainie iw Polsce: aspekt prawny;
4.Porównawczo - prawne aspekty interpretacji funkcji prawa na Ukrainie i w Polsce.
*Poza wykładami każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnej pracy.
Koszt 90 Euro. Przelew na konto WSBW w Łodzi. Grupa uczestników od 15 osób.
PKO BP PL 64 1020 1165 0000 4102 0284 2821
SWIFT BPKO PL PW
"Bezpłatny indeks"- Konkurs
Wraz z rozpoczętą 4 kwietnia br. rekrutacją na semestr letni,
zapraszamy Państwa do konkursu.
Do wygrania studia wyższego wykształcenia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi na dowolnie wybranym przez siebie kierunku.
W dniach 25.05 – 28.05. 2022 pod linkiem konkursowym należy:
Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów należy przesłać na adres rekrutacja@wsbw.pl wraz z podaniem oraz formularzem zgłoszeniowym na studia do dnia 28 maja 2022 roku.
Laureaci Konkursu nie tylko będą mieli możliwość studiowania przez rok zupełnie za darmo, ale również otrzymają atrakcyjne rabaty na kolejne lata studiów.
Uczelnia konkurs kieruje w stronę wszystkich tegorocznych maturzystów z całej Polski
Dzień Otwarty 4.06.2022
Drodzy Kandydaci!
Zapraszamy Was na wiosenny dzień otwarty Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który odbędzie się stacjonarnie w sobotę 4 czerwca br. w godz. 10:00 – 14:00 w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Klaretyńskiej 9 w Łodzi.
Na uczestników czeka duża dawka niezbędnej wiedzy! Danego dnia dowiecie się m.in. jakie są zasady rekrutacji na interesujące Was kierunki, jak przebiegać może Wasza ścieżka kształcenia, a także jakie perspektywy zawodowe na Was czekają po studiach, jakim zapleczem dydaktycznym dysponujemy. Przede wszystkim spotkacie się i porozmawiacie z naszymi przedstawicielami uczelni i studentami!
Dzień Otwarty 9.04.2022
Drodzy Kandydaci!
Zapraszamy Was na wiosenny dzień otwarty Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który odbędzie się stacjonarnie w sobotę 9 kwietnia br. w godz. 10:00 – 15:00 w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Klaretyńskiej 9 w Łodzi.
Na uczestników czeka duża dawka niezbędnej wiedzy! Danego dnia dowiecie się m.in. jakie są zasady rekrutacji na interesujące Was kierunki, jak przebiegać może Wasza ścieżka kształcenia, a także jakie perspektywy zawodowe na Was czekają po studiach, jakim zapleczem dydaktycznym dysponujemy. Przede wszystkim spotkacie się i porozmawiacie z naszymi przedstawicielami uczelni i studentami!
Kształtowanie stosunków polsko-ukraińskich na przełomie XX/XXI wieku- Wykład otwarty
Zapraszamy na lekcję otwartą w dniu 15 grudnia o godz. 11.00.
Prowadzącą: Dr hab. Antonina Kozyrska, prof. UMK
Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Społecznego i Kulturalnego
Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie
Wydziału Nauk o Polityce i Kulturze
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
(Polska)
https://teams.live.com/meet/94433822072468
27-29.09.2021 Kijów5
<
1 - 1
>
Wizyta w Kijowie
W dniach 27-29 sierpnia 2021 roku wykładowcy w składzie: dr Artur Lis, dr Mariusz Sokołowski, mgr Monika Łazowska, mgr Michał Sadowski, mgr Dagmara Nowacka i mgr Przemysław Kozłowski odwiedzili Kijów, by spotkać się z władzami uczelni oraz kadrą MAZP oraz zwiedzić to piękne miasto.
Podczas spotkania z władzami kijowskiej uczelni wykładowcy rozmawiali o dalszej współpracy i przedmiotach z zakresu bezpieczeństwa i psychologii, które będą wykładane na obu uczelniach, a także przyszłej współorganizowanej konferencji na temat bezpieczeństwa.