Aktualności

 

Zmiana siedziby WSBW

Zmiana adresu od dnia 01.10.2023 - Łódź ul. Tuwima 22/26 piętro V

 

Konkurs -Bezpłatny indeks

 

Do wygrania roczne czesne na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi na dowolnie wybranym przez siebie kierunku.

 

Do dnia 30 września 2023 roku należy napisać pisemne prace na temat:

 

Bezpieczeństwo wewnętrzne

,,Strategia bezpieczeństwa RP w obecnej sytuacji geopolitycznej,,

 

Psychologia

recenzję filmu ,,7 uczuć,, M. Koterskiego

 

Prawo

 ,,Aspekty moralne wybranego  przez siebie paragrafu Kodeksu Karnego,,

 

Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów należy przesłać na adres  jwoznicka@wsbw.pl   wraz z podaniem oraz formularzem zgłoszeniowym na studia do dnia 30 września 2023 roku.

 

O wygranej zdecyduje najciekawsza praca, którą wybierzemy spośród wszystkich zgłoszeń.

 

Laureaci Konkursu nie tylko będą mieli możliwość studiowania przez rok zupełnie za darmo, ale również otrzymają atrakcyjne rabaty na kolejne lata studiów.

 

Uczelnia kieruje konkurs w stronę wszystkich osób zainteresowanych studiami w WSBW w Łodzi.

Strona Główna

Kontakt

BIP

Wykład Ogólnouczelniany

 

W dniu 26 listopada 2022 r. w godzinach 9.00-16.00 w siedzibie WSBW w Łodzi odbędzie się wykład Pana mgr Dariusza Lorantego - "Negocjacje specjalne w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa"

 

OBECNOŚĆ STUDENTÓW OBOWIĄZKOWA

 

mgr Dariusz Loranty- policjant i negocjator , dowódca zespołu negocjatorów polskich , były pracownik Komendy Stołecznej Policji oraz centralnego pododdziału kontrterrorystycznego policji BOA, autor „Siedem dni z życia psa. Prawdziwe zbrodnie , prawdziwe śledztwa” ; Warszawa: The Facto 2015 oraz „Spowiedź psa . Brutalna prawda o polskiej policji” ; Warszawa Fronda 2013

 

Rektorat WSBW

 

 

HARMONOGRAM

 

 

 

Łódzkie StudiaHumanistyczne

 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi z przyjemnością informuje, że rozpoczynamy wydawanie czasopisma naukowego pt. „Łódzkie Studia Humanistyczne”. Czasopismo poświęcone będzie szeroko pojętej tematyce związanej z naukami społecznymi i humanistycznymi.

Rolą czasopisma jest aktywna obecność w realizacji wyzwań naukowo-badawczych, szczególnie kwestii dotyczących charakteru dzisiejszego, nieprzewidywalnego środowiska bezpieczeństwa w ujęciu zarówno zewnętrznym jak i wewnętrznym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oraz osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa wewnętrznego, psychologii czy też prawa pragniemy poddać pod dyskusję dynamicznie rozwijający się nowy porządek społeczny, tworzący jakże złożoną rzeczywistość, perturbacje w świecie polityki, nowe formy edukacji, czy też zmiany na rynku pracy. Obok artykułów specjalistycznych pragniemy również zamieszczać teksty popularnonaukowe, wspomagające proces dydaktyczny.

Czasopismo będzie stanowiło forum prezentacji badań prowadzonych w Uczelni, będzie również miejscem dyskusji o najważniejszych problemach i wyzwaniach współczesnej nauki. W szczególności zamierzamy publikować teksty z zakresu nauk prawnych (kryminologia, kryminalistyka, prawo karne, prawo administracyjne, nauka o państwie i prawie) nauk o bezpieczeństwie, socjologii, psychologii. Czasopismo będzie otwarte zarówno dla pracowników Uczelni jak i autorów zewnętrznych.

 

W imieniu Redakcji czasopisma mamy przyjemność zaprosić Państwa do współpracy w zakresie szeroko rozumianej problematyki społecznej i humanistycznej.

 

 

Rekrutacja

 

15% Zniżki - informacje w spocie reklamowym

https://www.youtube.com/watch?v=fb-pwmblktc&t=14s

lub https://wsbw.pl/kontakt.html

Szkolenie podnoszące kwalifikacje zawodowe– w zakresie prawa

 

Celem szkolenia stażowego jest:

- przygotowanie przedstawicieli różnych zawodów min. prawniczych oraz urzędników państwowych i samorządowych do stosowania prawa Unii Europejskiej oraz udzielania skutecznej pomocy prawnej przy dochodzeniu roszczeń wynikających z tego prawa.

- nabycie umiejętności porównania oraz dostosowania przepisów prawnych w Unii Europejskiej oraz na Ukrainie

 

Uczestnicy pozyskają wiedzę o roli prawnych regulacji i zmianach ważnych nie tylko w praktycznej ich działalności zawodowej, lecz i tej służącej pozyskaniu wiedzy szerszej, przewidzianej aktualnym stanem prawnym obowiązującym w organach państwa i innych podmiotach realizujących zadania publiczne, z uwzględnieniem wzajemnych powiązań między systemami prawa polskiego, ukraińskiego i UE.

Adresaci

 Szkolenie adresowane jest dla prawników, notariuszy, radców podatkowych i prawnych, urzędników samorządowych i państwowych, pracowników dydaktycznych, naukowych oraz dla wszystkich zainteresowanych wiedzą o administracji w aspekcie społecznym i prawnym.

 

Korzyści:

1.Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający opanowanie treści materiału teoretycznego i praktycznego w ilości 180 godzin

(6 punktów)

2. Każdy będzie miał możliwość zamieszczenia publikacji abstraktów na jeden z proponowanych tematów w elektronicznym czasopiśmie naukowym  WSBW w Łodzi - ,,Łódzkie Studia Humanistyczne,,

 

Program zajęć:

 dr Artur Lis – 23.05.22 rok godz. 17.00

1.Globalne zasady prawa w Polsce i UE;

2.Teoretyczne i praktyczne aspekty dostosowania systemu prawnego Ukrainy do prawa UE;

 

dr Rafał Bazaniak – 25.05.22 rok godz. 17.00

3.System prawny i regulacja prawna organizacji władzy wykonawczej na Ukrainie iw Polsce: aspekt prawny;

4.Porównawczo - prawne aspekty interpretacji funkcji prawa na Ukrainie i w Polsce.

 

*Poza wykładami każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnej pracy.

 

Koszt 90 Euro. Przelew na konto WSBW w Łodzi. Grupa uczestników od 15 osób.

PKO BP PL 64 1020 1165 0000 4102 0284 2821

SWIFT BPKO PL PW

"Bezpłatny indeks"- Konkurs

 

Wraz z rozpoczętą 4 kwietnia br.  rekrutacją na semestr letni,

zapraszamy Państwa do konkursu.

 

Do wygrania studia wyższego wykształcenia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi na dowolnie wybranym przez siebie kierunku.

 

 

W dniach 25.05 – 28.05. 2022 pod linkiem konkursowym należy:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=d3IxvnI2f0iPaCBZrZC0NVIwkFr54EhOuEQ66qnsgOhUODdUNFowTVJJT1NLMzc2QkdVMlhPMFVOSy4u

  • Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz kryminologia
  • rozwiązać test
  • Psychologia
  • napisanie pracy ,,Stres – wyzwania i zagrożenia,,
  • Prawo
  • napisanie pracy ,,Możliwości zmiany warunków prawnych w sytuacjach nadzwyczajnych w obszarze struktur unijnych,,

 

Prace konkursowe o objętości nie mniejszej niż 3000 słów i nie większej niż 8000 słów należy przesłać na adres rekrutacja@wsbw.pl wraz z podaniem oraz formularzem zgłoszeniowym na studia do dnia 28 maja 2022 roku.

 

  • O wygranej zdecyduje najciekawsza praca, którą wybierzemy spośród wszystkich zgłoszeń lub największa liczba punktów z testu (bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia).
  • Dodatkowo 10 pierwszych osób, które prześle prace lub udzieli odpowiedzi na pytania konkursowe pod tym postem, dostanie rabat w wysokości 10% na wybranym przez siebie kierunku studiów .

 

Laureaci Konkursu nie tylko będą mieli możliwość studiowania przez rok zupełnie za darmo, ale również otrzymają atrakcyjne rabaty na kolejne lata studiów.

 

Uczelnia konkurs kieruje w stronę wszystkich tegorocznych maturzystów z całej Polski

Dzień Otwarty 4.06.2022

 

Drodzy Kandydaci!

Zapraszamy Was na wiosenny dzień otwarty Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który odbędzie się stacjonarnie w sobotę 4 czerwca br. w godz. 10:00 – 14:00 w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Klaretyńskiej 9 w Łodzi.

Na uczestników czeka duża dawka niezbędnej wiedzy! Danego dnia dowiecie się m.in. jakie są zasady rekrutacji na interesujące Was kierunki, jak przebiegać może Wasza ścieżka kształcenia, a także jakie perspektywy zawodowe na Was czekają po studiach, jakim zapleczem dydaktycznym dysponujemy. Przede wszystkim spotkacie się i porozmawiacie z naszymi przedstawicielami uczelni i studentami!

Dzień Otwarty 9.04.2022

 

Drodzy Kandydaci!

Zapraszamy Was na wiosenny dzień otwarty Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który odbędzie się stacjonarnie w sobotę 9 kwietnia br. w godz. 10:00 – 15:00 w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Klaretyńskiej 9 w Łodzi.

Na uczestników czeka duża dawka niezbędnej wiedzy! Danego dnia dowiecie się m.in. jakie są zasady rekrutacji na interesujące Was kierunki, jak przebiegać może Wasza ścieżka kształcenia, a także jakie perspektywy zawodowe na Was czekają po studiach, jakim zapleczem dydaktycznym dysponujemy. Przede wszystkim spotkacie się i porozmawiacie z naszymi przedstawicielami uczelni i studentami!

Kształtowanie stosunków polsko-ukraińskich na przełomie XX/XXI wieku- Wykład otwarty

 

Zapraszamy na lekcję otwartą w dniu 15 grudnia o godz. 11.00.

Prowadzącą: Dr hab. Antonina Kozyrska, prof. UMK

Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Społecznego i Kulturalnego

Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie

Wydziału Nauk o Polityce i Kulturze

Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

(Polska)

 

https://teams.live.com/meet/94433822072468

 

Wizyta w Kijowie

 

W dniach 27-29 sierpnia 2021 roku wykładowcy w składzie: Prof. u. dr hab. Izabela Dorota Balińska, dr Artur Lis, dr Mariusz Sokołowski, mgr Monika Łazowska, mgr Michał Sadowski, mgr Dagmara Nowacka i mgr Przemysław Kozłowski odwiedzili Kijów, by spotkać się z władzami uczelni oraz  kadrą  MAZP oraz zwiedzić to piękne miasto.

Podczas spotkania z władzami kijowskiej uczelni wykładowcy rozmawiali o dalszej współpracy i przedmiotach z zakresu bezpieczeństwa i psychologii, które będą wykładane na obu uczelniach, a także przyszłej współorganizowanej konferencji na temat bezpieczeństwa.

 

 

Dane kontaktowe:

WSBW w Łodzi

ul. Tuwima 22/26 p V

90-002 Łódź

tel. +48 789-100-855  PL

tel. +48 571-267-477 UKR

tel. +380-939-461-545, Ukraina (Viber, WhatsApp)

rektorat czynny:

Pn., Wt., Czw., Pt. w godz. 10:00 - 16:00